13 Haziran 2013 Perşembe

0 Heiken Ashi Hareketli Ortalaması

formula sitelerinde gezinirken heiken ashi göstergesine rastladım.formülü aynen şöyle:
haOpen:=(Ref((O+H+L+C)/4,-1) + PREV)/2;
haClose:=((O+H+L+C)/4+haOpen+Max(H,haOpen)+Min(L,haOpen))/4;
haClose

ben formülün sözel açılımını yapayım isterseniz.
birinci değişken haopen,açılış+en yüksek+en düşük+kapanışın toplamının 4'e bölümünün bir gün öncesine tüm bu değerlerin bugünkü değerini ekle ve tüm toplamı 2 ye böl.
ikinci değişken haclose,açılış+en yüksek+en düşük+kapanış toplamını 4 e böl+ en yüksek,ha open değişkeninden büyük olanı yazdır+en düşük,ha open değişkeninden küçük olanı yazdır,tüm toplamı 4 e böl ve haclose göstergesini çizdir.

gösterge yaratıcısı dan valcu adlı trader.peki ne gibi bir artısı var bu göstergenin?
xu30 üzerinde çizdirdim,fiyatlara sıkı sıkıya bağlı hareket eden bir indikatör.normal hareketli ortalamalar mantığıyla çalıştığından al/sat kararı benzer şekilde verilebilir.
fiyatları sarı çizgi olarak ayarladım,bu sayede trade yaparken daha kolay görebiliriz sinyalleri.
xu30 teknik analiz

diğer bir kullanım şekliyse,benim önerdiğim yöntem rsı 5 günlük ile birlikte kullanmak.iki hareketli ortalama kesişmesi tarzında.grafikte yeşil olan heiken ashi hareketli ortalamasıdır.
heiken ashi


0 yorum:

Yorum Gönder

büyük harf kullanarak yorum yapmamaya özen gösteriniz. yorumun altına adınızı yazarsanız iyi olur. teşekkürler.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

SPK YASAL UYARI!

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İzleyiciler

Abone Ol