6 Aralık 2013 Cuma

0 Directional Movement

bu sefer bir değişiklik yaptım,hisse net yerine borsakolikte takılmaya başladım.borsanın b'sinden yoksun çoğu kişi beni yazarlığa davet ediyor.illaki gel benim köşemde yaz diye.işim olmaz diyip geçiştiriyorum.

bunlardan biri wilder'ın önemli göstergelerinden biri olan dı+,dı- ile alakalı bir yazı paylaşmış.gülmekten öldüm.bunun nedeni güya borsa yorumcusunun teknik analiz bilmemesi.sanıyorki kırmızı çizgi,mavi olanı yukarı kestiğinde al,diğer durumda sat.adamın bildiği tek şey bu.halbuki bu göstergenin en çok hatalı sinyal üreten indikatör olduğundan haberi yok.

göstergelerin hesaplanışlarını bilmiyor.çizgiler arası farkın neye işaret ettiğini,destekleyici olarak hangi indikatörlerin kullanılmasını gerektiğini bilmiyor,göstergenin trendin gücünü göstermekten aciz olduğunu hiç mi hiç bilmiyor.

al/sat yaparken kırmızı maviyi kesti,haydi saldırın diyor,trendin hatalı sinyalleri elemek için ipucu verdiği  kesişme günü en yüksek değerin aşılması gerektiğini bilmediğini biliyorsunuz.

ama nedense bu adamın forumdaki sayfasına onbin mesaj gelmiş.bu neyin nesidir yahu?
neyse,bugün girişten anladınız hangi konuyu işleyeceğimizi.

%60bin getiriyle oldukça güzel bir sistem.
al:CROSS(PDI(opt1),MDI(opt1))
sat:CROSS(MDI(opt1),PDI(opt1))
açığa sat,açık pozisyon kapat kısımlarını doldurmanıza gerek yok.
opt alt sınır:1
opt üst sınır:150
adım:1
varsayılan değer:5
doğal olarak test sayısı 150 fakat siz daha fazla opt değeri test edeceğim diyorsanız üst sınırı arttırabilirsiniz.çok tuhaf bir sonuç çıktı ortaya opt 1,en iyi değer olarak görünüyor.şaşırdım.


xu100
bir okuyucumdan formülleri ters yazarsak karlı/zararlı işlem sayısı değişir mi,terse döner mi? diye bir soru aldım.mantıklı bir soru gibi gözüksede böyle bir şeyin mümkün olmadığını gördüm,yaptığım testler sonucunda.ayrıca grafikte bollinger bantları müthiş çalışmış,onunla ilgili çok değişik ipuçları vereceğim yakın zamanda.burada detaylıca anlatılmış.
http://www.investopedia.com/terms/p/positivedirectionalindicator.asp

0 yorum:

Yorum Gönder

büyük harf kullanarak yorum yapmamaya özen gösteriniz. yorumun altına adınızı yazarsanız iyi olur. teşekkürler.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

SPK YASAL UYARI!

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İzleyiciler

Abone Ol