13 Aralık 2013 Cuma

2 Ultimate Oscillator Kullanmadığı Halde Kendine Yatırımcı Diyen Zavallı

larry williams hocanın geliştirmiş olduğu ultimate oscillator uyumsuzlukların tespit edilmesi açısından olağanüstü güzel bir gösterge.teknik analiz paket programlarında bulamazsınız bu indikatörü,ben formülünü paylaşacağım.

muhabbet larry williams dan açılmışken bu adamın acayip bir teknik analizci olduğunu söylememe gerek yok sanırım.williams r nin de mucidi bu adam.blogunun linkini adının üzerine koyduğum bağlantıda verdim.

bu gösterge kısa vadeli al/sat yapanların fazlasıyla işine yarar.birkaç yerden yaptığım çevirilerde şunlar yazıyor:
fiyatların yeni dipler arayıp göstergenin yeni tepeler çizdiği durumlar alım sinyalidir.satıcılar gücünü yitirdiğinde oscillator 30'un altına iner.ayrıca göstergenin tepe yaptığı nokta alım zamanıdır,diyor.klasik teknik analiz söz konusu olan.
her neyse,uyumsuzluk takip göstergesini kullanıyorum ben ultimate demektense.

X1:=(((((Sum((Max((C - L) , (C - Ref(L,-1)))),7)) /
(Sum((Max(Max((H - L) ,H - Ref(L ,-1)) ,Max(( Ref(H ,-1) - L) , (Ref(H ,-1) - Ref(L,-1))))) ,7)))*4)+
(((Sum((Max((C - L) , (C - Ref(L ,-1) ))),14)) /
(Sum((Max(Max((H - L) ,H - Ref(L ,-1)) ,Max(( Ref(H ,-1) - L) , (Ref(H ,-1) - Ref(L,-1))))) ,14)))*2)+
((Sum((Max(( C - L) , (C - Ref( L ,-1) ))),28)) /
(Sum((Max( Max(( H - L) ,H - Ref( L ,-1)) ,Max(( Ref(H ,-1) - L) , (Ref(H ,-1) - Ref(L,-1))))) ,28))))/ 7) * 100;
x1;20;80

ben grafikte 40;70 olarak çizdirdim fakat teknik analizciler 20;80 önermişler,bende öyle paylaştım.uyumsuzluk takip göstergesinin tek başına kullanımı yeterli değildir.bununla birlikte demand index de kullanmalısınız.

teknik analizin erbapları demand indexin üzerine indikatör tanımazlar.diğerlerinden farklı bir hesaplanışı vardır ve cahit arf bile bu indikatörü elle hesaplayamaz.yine burada uyumsuzlukları takip ediyoruz.göstergenin 0 çizgisi üzerinde kalıp kalmaması bizim için önemli.0 çizgisi üzerinde 3-5 gün kalan gösterge yeni bir çıkışın başlayacağını haberdar ediyor.

diplerdeki w formasyonu yakaladığınız an alım vaktidir çünkü dip birkaç sefer aynı yeri test etmiştir.bu çok güçlü bir sinyaldir.0 çizgisi üzerinde uzun bir müddet gezinen gösterge kısa süreli fiyat değişimlerine işarettir.
matriks yine hata verdi,grafikleri yarın yükleyeceğim.

garanti teknik analiz

xu030 teknik analiz

xu100 teknik analiz

ilk grafik garanti bankasının teknik analizi.bariz uyumsuzluklar göze çarpıyor.stochastic benzeri saçma sapan piyasa göstergelerini atın çöpe,ultimate hepsine değer.

2 yorum:

  1. matriksteki ULT ile sizin verdiğiniz kod arasında küçük farklar var.

    YanıtlaSil
  2. sakın hepsi dolandırıcı

    YanıtlaSil

büyük harf kullanarak yorum yapmamaya özen gösteriniz. yorumun altına adınızı yazarsanız iyi olur. teşekkürler.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

SPK YASAL UYARI!

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İzleyiciler

Abone Ol