30 Nisan 2014 Çarşamba

0 Sistemli Yatırımcı ve Diğerleri

okuyucularımdan biri matriks üyeliğini benimle paylaştı.fırsat buldukça sistem yazmaya devam edeceğim.explorer paylaşımı yapmam isteniyor ama yatırımcılar kusursuz ve daima kazandıracak bir formül arayışını bırakmadıkları sürece böyle bir paylaşımda bulunmayacağım.

trend trigger factor göstergesini metastock yazılımıyla haşır neşir olanlar duymuşlardır.ben bunu explorer çevirdim ve test etmekteyim.

explorer,cross fonksiyonu bu bağlamda olmazsa olmaz.diğer piyasalarda farklılaşabilir fakat hisse senetlerinde -30 yukarı kat edildiğinde gerçekten para kazandıran bir sistem bu.

referans çizgilerin -100,100 olduğuna bakmayın,formalite icabı yaptığım bir şey.o bölgede indikatörün nasıl salındığını görmek istediğimden.

endeksin negatif kapandığı zamanlar explorer sonuç göstermeyecektir.bunun nedeni;sistemlerin birçoğunun alım odaklı çalışmasıdır ki zarar etmek istemiyorsanız buna dikkat etmelisiniz.

grafikte bölgesel alarm uyguladığım yeri görüyorsunuz.emkel örneğine baktığımızda,-30 ve altında bir süre durgun seyredip,dörtgen formasyona benzer eğriler çizdikten sonra yükselişe başlıyor.

kendine teknik analizci diyen bazıları bu sistemi böylece test eder ve alım-satım yapar.
halbuki formülün mantığında hhv,llv varsa bunu ayrıca bir trend güç göstergesi yardımıyla teyit etmek gereklidir.

bunun için benim yazdığım ayrı bir formül yok.
+-dı çizgi kesişmeleri izlenmelidir.adx indikatörü de bunun yerine tercih edilebilir.
genelde 15 noktasının üstüne çıkan bir adx değeri akımın başladığını belirtmektedir.aşırı alım bölgesi,içinde çeşitli yerlerde diğer göstergeler tarafından verilen sat sinyalleri bir ölçüde gözardı edilebilir.akımın tersine verilen sinyalleri iptal ederek akımın sona ermesine kadar dişimizi sıkıp içinde kalmak zorundayız.[a.mergen,grafiklerle borsa]

emkel-teknik analiz

yeşil ok,+-dı arası genişlediğinde trendin hızlıca yükseliş-düşüş eğilimine girdiğini gösteriyor.treni kaçırdık mı acaba,diyenler buna bir baksınlar.

güvendiğim sistemlerden biri olan mvote test ettim.geçen hafta hangi hisse senetlerinde al sinyali gelmiş,bakıyoruz.

mvote

bunu gören masum borsacılar,ne diyecek merak ediyorum.
cola,hangi tarihi tarıyorsanız,o günün fiyatı.
bu sisteme uyarak al-sat yapsaydık ne olurdu?
  1. alcar-30,65 alım.cari fiyat 32,70
  2. bagfs-40,50 alım.cari fiyat 42,45
  3. comdo-3,98 alım.cari fiyat 4,07
  4. ve diğerleri (gsdho,dgate ve hatta serve)
ben yazmaktan bıktım,bu sözde yatırımcı tayfası halen analiz etiketiyle saçma sapan şeyler yazıp çizmekten bıkmadı.

borsada para kazanmak umuduyla halen kapanış verileriyle destek-direnç çizenler lafım size,
bırakın kardeşim,uğraşmayın.
yok öyle bir dünya.

0 yorum:

Yorum Gönder

büyük harf kullanarak yorum yapmamaya özen gösteriniz. yorumun altına adınızı yazarsanız iyi olur. teşekkürler.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

SPK YASAL UYARI!

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İzleyiciler

Abone Ol